Atgal

Šiauliuose paminėta Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20-osios popietę Talkšos ežero pakrantėje vyko Pasaulinei Žemės dienai paminėti skirtas renginys. Dalyvių dėmesį traukė iškilminga Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija, instaliacija „Bičių spiečius“, „Vabzdžių viešbutis“, jaunimo koncertas ir kitos pramogos. Šiaulių kultūros centras, šventės organizatorius, kvietė susimąstyti apie vabzdžių naudingumą ir apsaugos svarbą bei prisidėti prie planetos problemų sprendimų. Renginį globojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.


Nuotaikingu „Bitučių“ šokiu renginį atidarė šiuolaikinio šokio klubas „Flamingas“ (vad. D. Svirskytė), o paskelbus iškilmingą Žemės vėliavos kėlimo ceremonijos pradžią, šventės dalyvių žvilgsniai nukrypo į Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistes: Šiaulių miesto 6 dalykinių olimpiadų prizininkę ir nugalėtoją  Ūlą Levanaitytę ir Jaunųjų tyrėjų klubo „Mes“ narę, gamtos mokslų olimpiadų prizininkę Benitą Ulytę.

Atkreipiant dėmesį į vabzdžių nykimo problemą, prie Talkšos ežero buvo pastatytas „Vabzdžių viešbutis“ – namelis, kuriame  įsikurti gali įvairūs naudingi vabzdžiai. „Vabzdžių viešbutį“ pristatė ir su vabzdžių naudingumu supažindino Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro specialistė Ilona Sakalauskienė.

Susirinkusieji galėjo grožėtis ir Talkšos ežero pakrantę puošiančiomis bitutėmis, kurias gamino mokiniai ir mokytojai iš 31-os Šiaulių miesto ugdymo įstaigos. Ant žolės „sutūpė“ daugiau nei 200 originaliai pagamintų bitučių.

Šventės metu šiauliečiai mėgavosi ir jaunimo koncertu. Fragmentu iš roko operos „Voro vestuvės“ žiūrovus užbūrė Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis“ bendruomenė, o galiausiai tikrą fiestą užkūrė Šiaulių moksleivių namų muzikos studijos „En-den-du“ vaikinų grupė „Kieno miške kankorėžiai“ (vad. Stanislava Rusevičienė ir Laura Dudnikienė).

Skambant smagioms dainoms renginio dalyviai šoko, mėgavosi Šiaulių universiteto Botanikos sodo vaišinama arbata, grožėjosi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro atvežtais poniais, dalyvavo VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir VšĮ „Sportuotojai“ akcijoje „(Pa)naudok ir sportuok“ ir fotografavosi prie užrašo „Ateitis mūsų“, kuris kvietė prisiminti, jog visi esame atsakingi už gamtą ir pasaulį, kuris mus supa.

Gerdos Verbliugevičiūtės nuotr.

 
Atnaujinta: 2019-03-20 16:04