Atgal

Išskirtinis Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio „Želmenėliai“ 50-mečio koncertas spinduliavo šeimyniška atmosfera

Balandžio 6 d. koncertų salėje „Saulė“ nuaidėjo Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio „Želmenėliai“ 50-mečiui skirtas koncertas „... ir tegul neša sparnai“. Ypatingą jubiliejų švenčiantis kolektyvas, taip pat minintis ir tėvelių grupės „Vijūnas“ 25-erių metų sukaktį, kartu su draugais iš Lietuvos ir Latvijos pilnai salei šiauliečių bei miesto svečių dovanojo išskirtinį renginį, pakerėjusį užburiančiais šokiais, spinduliavusį jaukumu ir šeimyniška nuotaika.


Pasidžiaugti svarbiu jubiliejumi atvyko ne tik dabartiniai, bet ir buvusieji kolektyvo nariai, jų artimieji, draugai, bendraminčiai, kolegos, kurie nuolat sekė ir palaikė net pusę amžiaus trukusį kolektyvo kūrybinį kelią. Vakaro metu netrūko ne tik kerinčių šokių, bet ir sveikinimų, jausmingų kalbų, jautrių prisiminimų ir padėkų žodžių.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos sveikinimo žodžius perdavė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, o Šiaulių miesto mero Artūro Visocko vardu kolektyvą sveikino Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė

Šiaulių kultūros centro direktorė D. Bačiulė sveikino ansamblį 50-mečio proga ir dėkojo jo vadovei ir baletmeisterei Aldonai Masėnienei už puikų šokančio jaunimo ugdymą, įskiepytą meilę šokiui, aukštą sceninę kultūrą ir subtilias akimirkas koncertuose. Už nuoširdų ir ilgametį kūrybinį darbą bei šokio tradicijų puoselėjimą padėkos žodžiai skambėjo kolektyvo akompaniatoriui Sauliui Rimkevičiui.

Gražių žodžių kolektyvui bei jo vadovei negailėjo ir už pakvietimą šokti kartu su „Želmenėliais“ dėkojo Lietuvos baleto artistė Loreta Bartusevičiūtė, kuri kartu su A. Masėniene pastatė klasikinio šokio pamoką. „Tai nuostabus, labai darbštus, muzikalus kolektyvas. Nepaprastai įdomios repeticijos ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais. Gerb. Aldona, ačiū Jums už tas akimirkas, praleistas kartu, už koncertus ir pasirodymus. Jūs labai talentinga vadovė“, – gyrė L. Bartusevičiūtė.

Pagyrimų ir padėkos žodžių vadovei negailėjo ir „Želmenėlių“ šeima – buvusieji bei dabartiniai kolektyvo nariai. Ansambliečiai džiaugėsi, kad kolektyve jaučiasi šeimos nariais, o vadovė jiems kaip mama, skiepijanti vertybes, ugdanti discipliną, apgaubianti gerumu ir šiluma.

Kolektyvo jubiliejumi pasidžiaugti atvyko ir Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, kuris vadovei įteikė popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje proga nukaldintą proginį medalį. Sveikintojams ir ansambliui brangiems asmenims, prisidėjusiems prie jo kūrybinės veiklos kelio, A. Masėnienė taip pat atsidėkojo šventiniais medaliais, specialiai sukurtais „Želmenėlių“ 50-mečiui.

Gausiai susirinkusius žiūrovus nepakartojamais kūriniais žavėjo ne tik jubiliejų švenčiantis šokių ansamblis „Želmenėliai“, bet ir jo draugai bei kolegos. Scenoje pasirodė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto artistai Ilva Juodpusytė ir Igoris Zaripovas, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis (meno vad. Eugenijus Čyplys, šokių grupės vad. Indrė Alaburdienė, Roberta Leščinskaitė, choro vad. Dovilė Mačiukaitė, orkestro vad. Virginija Alenskienė), Rygos liaudiškų šokių ansamblis „Dzintarinš“ (meno vad. Samita Misika) ir Šiaulių Dainų progimnazijos liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“ (vad. Indrė Šerpytienė).

Vakaro metu ekrane sukosi ansamblio nuotraukos ir vaizdai, apgaubę nepaprastai emocionalia atmosfera, o scenoje besisukantys šokėjai sukūrė tikrą šventę ne tik sau, bet ir visiems žiūrovams, kurie, pakerėti įstabių šokio judesių bei jausmingų ansamblio narių prisiminimų, kartu lingavo ir negailėjo gausių aplodismentų.

Editos Varkalienės nuotr.
Atnaujinta: 2019-04-06 23:33