Atgal

Šiauliuose apdovanotos geriausios varžytuvių „Patrepsynė 2019“ šokėjų poros

2019 m. gegužės 11 d. Šiaulių arenoje įvyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2019“ finalas. Tradiciniame, 15-ąjį kartą organizuotame renginyje varžėsi miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios geriausios šokėjų poros.


Respublikinės moksleivių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ propaguoja lietuvių folklorinius šokius, skatina vaikų ir jaunimo raišką bei kultūringą bendravimą laisvalaikiu. Varžytuvėse kasmet dalyvauja folklorą puoselėjantys jaunieji šokėjai bei jų mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Šių metų varžytuvės buvo skirtos Žemaitijos metams, todėl jose dalyvavusi 91 pora iš 19 Lietuvos savivaldybių savo meistriškumą demonstravo šokdama tik Žemaitijoje užrašytus šokius. Pradedančiųjų kategorijoje varžėsi 71 pora, pažengusiųjų – 20. Šokėjai atliko po penkis konkursinius šokius ir pasisveikinimo šokį „Žemaituką“.

Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. A. Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. J. Stakvilevičienė).

Poras vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė pirmininkas etnologas Ernestas Spičas ir  etnologai, choreografai, mokytojai: dr. Laura Lukenskienė, dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Gvidas Vilys ir Lukas Bagdonavičius. Varžytuvių vertinimo kriterijai neapsiribojo vien šokio technikos ar etninių ypatumų vertinimu – svarbi buvo kiekvieno šokėjo nuotaika, įsijautimas ir individuali interpretacija. Komisija paskyrė net 35 nominacijas už geriausiai atliktus šokius, šokėjų poroms buvo įteikti diplomai ir prizai.

Šauniausiomis „Patrepsynės 2019“ poromis tapo šokėjų poros iš Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, vadovaujamos Džiuljetos Ragauskienės. Pradedančiųjų grupėje laimėjo Augustė Stradomskytė ir Vytenis Ribačenka, o šauniausi pažengusiųjų grupėje buvo Odeta Stradomskytė ir Rokas Šimkus. Šauniausioms „Patrepsynės 2019“ poroms įteikti nugalėtojų marškinėliai ir specialūs žemaitiški prizai – žemaitiškos kanklės ir Užgavėnių kaukės. Šiuos prizus poros laimėjo savo atstovaujamai įstaigai.

Visi finalo šokėjai ir jų vadovai buvo apdovanoti padėkomis. Išskirtinis varžytuvių akcentas – renginio žiūrovų ir dalyvių savanoriškai įsteigti specialieji prizai, kuriais buvo apdovanotos jiems labiausiai patikusios poros. Savo įsteigtus prizus trims šokėjų poroms skyrė ir Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Zakiras Medžidovas, kuris sakė, jog labai palaiko ir vertina tradicinę kultūrą puoselėjančius vaikus.

Nominacijas laimėjusiųjų porų sąrašas.

Renginį organizavo Šiaulių kultūros centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Emilio Jucio nuotr. Daugiau nuotraukų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2019-05-12 10:30