Atgal

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – visas dėmesys vaikams

2019 m. birželio 1 d. Šiauliuose bus švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jau išvakarėse prasidėję šiai dienai paminėti skirti renginiai kulminaciją pasieks šeštadienį, kada vyks ekskursijos, orientavimosi žygiai, treniruotės bei tradicinis ir analogo Lietuvoje neturintis šventinis renginys „Aš – mažasis šiaulietis“. Viliamasi, kad į mažuosius šiauliečius orientuota šventinė renginių programa sukurs daug džiaugsmo ir šypsenų.
Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, renginių koordinatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginio rėmėja – „Compensa“ draudimo bendrovė.
Renginiai nemokami.


Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta dar 1950 metais. Nuo tada birželio 1-oji, vasaros pradžios diena, ir tapo neatsiejama nuo viso pasaulio vaikų. Tai diena, kai stengiamasi ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į būtinybę saugoti ir ginti vaikų teises, bet ir puiki galimybė vaikams pademonstruoti savo gabumus, pasidžiaugti pasiekimais, pasveikinti vieniems kitus.

Būtent galimybe pasveikinti ir pasidžiaugti kiekvienu gimusiu ir Šiaulių civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotu vaiku pasinaudoja ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. „Nuolat akcentuoju, kad miestą kuria žmonės. Tie žmonės gali būti dideli, suaugę, bet gali būti ir patys mažiausieji, vos gimę kūdikiai. Kuo daugiau mieste vaikų, tuo daugiau laimės ir šypsenų Šiauliuose“, – tvirtina miesto meras A. Visockas. O laimės mieste išties daugiau, nes nuo 2018 m. gegužės 1 d. iki 2019 m. gegužės 1 d. Šiauliuose įregistruotas 1291 naujagimis, papildęs bendruomenės gretas.

Penkioliktą kartą organizuojamas šventinis renginys „Aš – mažasis šiaulietis“, kuriame bus pasveikintas kiekvienas vaikas, prasidės 13 val. P. Višinskio aikštėje. Programoje numatyti Šiaulių miesto savivaldybės atstovų sveikinimai, koncertas „Mes – Saulės miesto vaikai“, „Linksmojo lagamino“ edukatoriai drauge su vaikais lankstys balionus, pūs muilo burbus ir kitaip pramogaus. Koncerte pasirodys net 16 vaikų kolektyvų, kurie savo nuoširdžiomis dainomis džiugins kiekvieną atėjusį.

Visgi svarbiausiu renginio akcentu taps „Mažojo šiauliečio“ pažymėjimų įteikimo ceremonija. Kiekvienam naujam gyventojui bus įteikiamas naujo dizaino pažymėjimas, taip pat puodelis ir balionas. „Nusprendėme atnaujinti atminimo dovanėlių dizainą, suteikti jam daugiau šiuolaikiškumo, tačiau drauge išlaikyti ir pademonstruoti jo unikalumą ir reikšmingumą. Tikimės, kad malonios dovanėlės patiks tėveliams, o ir vėliau – ir paaugusiems mažiesiems“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Renginyje tradiciškai dalyvaus „Compensa“ draudimo bendrovė, pagrindinis renginio rėmėjas, kuris kvies pasirūpinti vaikų saugumu, o pirmą kartą prie renginio prisijungusi Šiaulių apskrities Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vaikučiams dovanos „Vaiko konstitucijas“.

Mieste vyks ir daugiau renginių, kur mažieji šiauliečiai galės šurmuliuoti ir linksmintis. Visa renginių programa čia.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 41 52 56 93, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt. 
Atnaujinta: 2019-05-27 12:53