Atgal

Prie Rėkyvos ežero tęsiasi renginių ciklas „Ir ežeras turi ausis“

Ketvirtadienio vakarą Rėkyvos ežero pakrantėje vyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas trečiasis ciklo „Ir ežeras turi ausis“ renginys. Įvairias eksperimentinio meno formas pristatantis renginys šį kartą pasižymėjo įvairialype programa – susirinkusiuosius džiugino performansai, tekstų skaitymai, hip hopo ir roko muzika.


Šį kartą renginys buvo atidarytas su trenksmu, mat savo kūrybos kūrinius roko ritmu užgrojo  prieš metus susikūrusi jaunuolių grupė „Sun City Lines“.

Originaliu pasirodymu susirinkusius stebino teatrą, muziką ir literatūrą apjungianti alternatyvi profesionalių menininkų – Monikos Šaltytės, Ginto Gascevičiaus ir Gintaro Dzidoliko – grupė „Trintukas prieš tikrovę“. Įtaigiame menininkų pasirodyme buvo gausu performanso, teatrinių elementų ir laisvojo džiazo, kurie užbūrė visus renginio žiūrovus.

Išskirtinis buvo ir avangardinio repo atlikėjo Žygimanto Kudirkos pasirodymas. Poeziją menininkas mėgsta miksuoti kartu su garsu ir vaizdu, todėl savo tekstus skaitė tamsoje, pasitelkdamas UV šviesą ir garso efektus.

Vakaro kulminacija tapo pernai debiutavusi grupė „Willie Valo“, kuri susirinkusiems dovanojo energingos, gyvos muzikos ir gerų emocijų kokteilį.

Kitą savaitę vyks paskutinis ciklo renginys. Rugpjūčio 29 d., ketvirtadienį, nuo 20 val. Rėkyvos ežero pakrantėje vyks dokumentinio lietuviško repo filmo „Tarp žemės ir dangaus“ peržiūra ir susitikimas su jo autoriumi ir režisieriumi Eriku Toruntajevu, Butō šokio teatro „Okarukas“ šokio performansas ir ciklo uždarymas su „Despotin Fam“.

Vilmos Sungailės nuotr.
Atnaujinta: 2019-08-23 13:31