Atgal

Šiaulių miesto mero padėkos vakaras kvies dalytis gerumu

Miesto šventė „Šiaulių dienos 783“ rugsėjo 5–7 d. dovanos šiauliečiams ir miesto svečiams nepamirštamų įspūdžių. Šventės organizatoriaus – Šiaulių kultūros centro – parengta programa vilios žaidynėmis, ekskursijomis, parodų atidarymais ir koncertais. Išskirtiniu renginiu taps Šiaulių miesto savivaldybės mero padėkos vakaras, kuris po ilgesnės pertraukos tampa atviru visai bendruomenei. Renginio programoje – iškilminga miesto garbės piliečio inauguracija, koncertas ir paramos akcija.


Mero padėkos vakaras – vienas reikšmingiausių „Šiaulių dienų“ renginių. Nusistovėjusios renginio tradicijos šiemet papildytos naujomis idėjomis. Paties miesto mero Artūro Visocko iniciatyva organizuojama paramos akcija, kurios metu visos surinktos lėšos atiteks ne miesto savivaldybės įsteigtiems Šiaulių vaikų dienos centrams ir iniciatyvai „Niekieno vaikai“. „Šventės pavadinimas „Aš esu Šiauliai“ apeliuoja į kiekvieno žmogaus asmenybę, į kiekvieną iš mūsų. Nuoširdžiai dėkoju verslo įmonėms, kurios parėmė mero vakarą ir kviečius visus šventėje dalyvausiančius atverti širdis ir paaukoti mažiesiems centrų lankytojams. Pažadu, kad absoliučiai visos surinktos lėšos atiteks vaikams“, – sako miesto meras A. Visockas.

Šiauliuose veikia šeši ne miesto savivaldybės įsteigti vaikų dienos centrai. Juose dirbantys žmonės rūpinasi vaikų laisvalaikio užimtumu, sprendžia socialines ir psichologines problemas, teikia individualias konsultacijas ir pagalbą. Pasak vaikų dienos centro „Tik tu“ įkūrėjo Irmanto Kukulskio, centre lankosi problemų turintys vaikai, o jiems pirmiausia trūksta rūpesčio ir prieglobsčio, kurio artimieji nesuteikia. „Pasaulis kreipiasi į materialumą, nebėra savanorystės idėjos. Labai viliuosi, kad ateis tas laikas, kada žmogus supras, kad jis negali vien naudotis ir eikvoti pasaulio resursų, gamtos, bet jis turi ir atiduoti. O tai padaryti yra labai daug būdų“, – svarsto I. Kukulskis.

Pašnekovui antrina ir iniciatyvos „Niekieno vaikai“ Šiauliuose savanorių koordinatorė Raminta Ramanauskienė, kuri įsitikinusi, kad „sunkiose“ šeimose gyvenantiems ar be tėvų likusiems vaikams pirmiausia trūksta individualaus dėmesio. „Sunku pripažinti, bet meilės nepatiriantys vaikai yra tiesiog žalojami. Štai į ligoninę pateko net nepasėdintis berniukas. Po mūsų savanorių pagalbos, bendravimo ir slaugymo iš ligoninės išėjo jau vaikštantis. Tai įkvepia“, – sako R. Ramanauskienė.

Pašnekovai sutaria, kad finansinė parama, be abejonės, suteiktų laisvės nupirkti vaikams reikalingų daiktų ar padovanotų nuostabią kelionę, įspūdžių muziejuje, edukacijoje. „Ateina tokių gatvės vaikų, kurie dar jūros nėra matę, o taip norisi jiems ją parodyti“, – sako centro „Tik tu“ įkūrėjas. Be finansinės paramos, labai trūksta ir savanorių. R. Ramanauskienė viliasi, kad Šiauliuose atjautos ir supratingumo daugės, kad kaip grybų iš po lietaus rudenį ir savanoriai pradės dygti.

Aukoti dienos centro centrams ir iniciatyvai „Niekieno vaikai“ bus galima rugsėjo 5 d. Šiaulių arenoje vyksiančio Šiaulių miesto savivaldybės mero padėkos vakaro metu įdedant pinigus į padėtas aukų dėžutes.

Informaciją reikia Komunikacijos skyriaus vedėja Irma Jurgaitytė, tel. +370 41 42 07 33, mob. +370 671 42 955, el. p. irma.jurgaityte@siauliukc.lt

Kvietimas aukoti vaikų dienos centrams čia.
Atnaujinta: 2019-09-04 08:34