Atgal

Kapelų varžytuvės „Rėkyvos bangos 2018“ praūžė su patriotiškumo ugnele ir skambia muzika

2018 m. balandžio 21-osios popietę Rėkyvos bendruomenė praleido itin patriotiškai ir nuotaikingai. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose vyko VII respublikinė kapelų šventė-varžytuvės „Rėkyvos bangos 2018“. Į tradicija tapusią šventę, kuri šiais metais buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, susirinko pilna salė rėkyviškių, šiauliečių bei svečių iš kitų miestų. Čia skambėjo gražiausios lietuvių liaudies dainos, o šauniausiai jas atlikusioms kapeloms buvo įteiktos dvi nominacijos bei žiūrovų simpatijų prizas.


Tradiciškai pavasarį organizuojamos kapelų varžytuvės kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių ir žiūrovų. Ne išimtis ir šiais metais – pristatyti savo gimtųjų kraštų muzikinių tradicijų atvyko net 11 liaudiškos muzikos kapelų. Scenoje pasirodę kolektyvai ne tik pademonstravo savo muzikinį meistriškumą ir kūrybiškumą, bet ir nuoširdžiai bendravo su publika, o kai kurie dainuodami dar ir sušoko polką. „Smagu, kad Lietuvoje turime tokių šaunių patriotiškų kolektyvų, kurie saugo ir puoselėja lietuvių liaudies muzikos tradicijas bei perduoda jas augančiai kartai. Taip pat džiaugiamės ir esame dėkingi ištikimai Rėkyvos bendruomenės publikai, kuri kiekvienais metais aktyviai dalyvauja, balsuoja ir palaiko dalyvaujančias kapelas“, – renginio tęstinumu ir dalyvių bei žiūrovų aktyvumu džiaugėsi Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. Kapelos šventės žiūrovus užbūrė savo nuoširdumu ir gera nuotaika, todėl įsidrąsinusi publika ne tik linksmai lingavo ir audringai plojo, bet ir kartu traukė patriotines lietuvių dainas.

Gražiausiais savo pasirodymais šiais metais džiugino kolektyvai iš įvairiausių Lietuvos vietovių. Po trijų kūrinių muzikinę programą parodė Kelmės rajono Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus kaimo kapela „Po liepom“ (vad. Raimonda Pranskevičienė), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo Pakapės kapela „Trys plius trys“ (vad. Julius Muliarčikas), Pakražančio kultūros centro liaudiška kapela (vad. Saulius Venckus), Radviliškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ (vad. Sigitas Jagminas), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo liaudiškos muzikos kapela ,,Švedė“ (vad. Zita Bružienė), Kultūros centro Panevėžio Bendruomenių rūmų liaudiškos muzikos kapela „Nevėžis“ (vad. Vytautas Šatas), Rokiškio rajono Juodupės kultūros centro kapela „Vyžuonta“ (vad. Elinga Astrauskienė), Telšių rajono savivaldybės Ryškėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Čia ir dabar“ (vad. Sigitas Petrulis, Sandra Petrulienė), Vilniaus Mokytojų namų tautiškos muzikos ansamblis „Vilnija“ (vad. Vytautas Zaikinas), Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vad. Petras Pojavis) ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Degaičių seniūnijos liaudiškos muzikos kapela „Grįžolė“ (vad. Bronislovas Gaižauskas).

Kapelos varžėsi dėl dviejų nominacijų, kurias skyrė varžytuvių vertinimo komisija: pirmininkas Arūnas Šliauteris (Šiaulių Juventos progimnazijos mokytojas metodininkas, netradicinio folkloro grupės „Kitava“ narys, ilgametis kapelos „Šelmiai“ vadovas) ir nariai – Raimondas Sinkevičius (profesionalus muzikantas, liaudiškos muzikos kapelų žinovas, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro instrumentinio trio vadovas) bei Ramutė Majauskienė (Šiaulių kultūros centro vokalinio ansamblių „Romantika“, „Dainora“ ir vaikų vokalinio ansamblio „Lašeliai“ meno vadovė).

Komisija geriausiai atliktos dainos apie Lietuvą nominaciją skyrė Telšių rajono savivaldybės administracijos Degaičių seniūnijos liaudiškos muzikos kapelai „Grįžolė“, o smagiausios polkos nominacija buvo apdovanotas Vilniaus Mokytojų namų tautiškos muzikos ansamblis „Vilnija“. Gausiausiais aplodismentais žiūrovai palydėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo Pakapės kapelą „Trys plius trys“– šis kolektyvas sužavėjo publiką labiausiai ir pelnė jos simpatijų prizą. Nominacijas laimėjusiems kolektyvams buvo įteikti diplomai ir prizai, o visiems kitiems dalyviams įteiktos rėmėjų dovanos ir organizatoriaus padėkos.

Renginį užbaigė liaudiškos muzikos kapela „Grįžolė“, pakartojusi nominaciją pelniusį kūrinį „Lietuva.“

 

Editos Varkalienės nuotr.
Daugiau nuotraukų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2018-04-26 16:05