Atgal

Rėkyvoje romansais džiugins šventė „Gyvenimo spalvos“

Spalio 12 d., šeštadienį, 14 val. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) vyks šeštoji Šiaulių apskrities romansų atlikėjų šventė „Gyvenimo spalvos“. Tradicinė šventė sukvies šiauliečius ir miesto svečius pasimėgauti įvairių vokalinių ir folkloro ansamblių atliekamomis lyrinėmis dainomis, tarminiais pasakojimais ir netgi šokiais. Šventėje dalyvausiantys aštuoni kolektyvai iš Šiaulių ir Kelmės rajonų žada žiūrovams jausmingą koncertą, atskleisiantį romansuose slypintį grožį ir vesiantį skirtingų meilės istorijų keliais.
Šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centras, Šiaulių kultūros centro vokalinis ansamblis „Romantika“. Renginys nemokamas.


Tradicinę romansų atlikėjų šventę „Gyvenimo spalvos“ jau šeštus metus organizuoja Šiaulių kultūros centro vokalinio ansamblio „Romantika“ dainininkės ir vadovė Ramutė Majauskienė, o joje kasmet dalyvauja Šiaulių regiono vokaliniai ir folkloro ansambliai, studijos, atlikėjų grupės, solistai ir duetai, atliekantys romansus. Organizatoriai pasakoja, kad kiekvienais metais į renginį atvykti kviečia ne tik jau žiūrovų pamėgtus, bet ir vis kitus, dar nedalyvavusius arba seniai dalyvavusius romansų atlikėjus, o siekiant, kad šventės programa kiekvienais metais būtų kitokia, o žiūrovai – nustebinti, dalyviai kviečiami ne tik dainuoti romansus, bet ir atlikti Lietuvos etnografinių kraštų nuotaikingus tarminius pasakojimus, senovinius šokius, groti senoviniais muzikos instrumentais.

„Norime, kad šventė būtų kuo įvairesnė ir spalvingesnė – kaip ir mūsų gyvenimas. Dėl to ir pavadinome ją „Gyvenimo spalvos“. Juk romansai – tai lyrinės, sentimentalios dainos, kuriose išdainuojama visa, kas spalvingiausia, jautriausia ir dramatiškiausia – trumpalaikės nuotaikos, meilės išgyvenimai, svajonės, susitikimai, išsiskyrimai, ilgesys... Tai, kas gyvenimiška, kas kiekvienam svarbu. Todėl mes apie tai ir dainuojame, išdainuojame savo jausmus“, – sako R. Majauskienė.

Vadovė atskleidžia, kad šiųmetinėje šventėje jausmingais romansais žiūrovų širdis virpins Šiaulių rusų kultūros centro studija „Kalina“ (vad. Oksana Legackaja), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo moterų vokalinis ansamblis „Smiltelė“ (vad. Rasa Zelbienė), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo Pakapės romansų atlikėjų grupė „Vėjūnė“ (vad. Julius Mulerčikas), Kelmės rajono Pašilėnų daugiafunkcio centro moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vad. Romaldas Pečeliūnas), Šiaulių kultūros centro folkloro ansambliai „Sedula“ (vad. Virginija Gintilaitė) ir „Sidabrinė gija“ (vad. Vita Taučienė-Rezgienė) bei vokaliniai ansambliai „Romantika“ ir „Dainora“ (vad. Ramutė Majauskienė).

„Tikimės, kad atliekamomis dainomis prisibelsime į žiūrovų širdis ir jiems šis koncertas bus toks pat jautrus, sentimentalus kaip ir mums, atlikėjams“, – sako R. Majauskienė ir kviečia romansų mylėtojus šeštadienio popietę panirti į lyrišką muzikos pasaulį.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro vokalinio ansamblio „Romantika“ meno vadovė Ramutė Majauskienė, tel. +370 686 83 200, el. p. majauskieneramute@gmail.com.

Emilio Jucio nuotr.

 
Atnaujinta: 2019-10-09 14:44