Atgal

Šiauliuose giesmėmis bus minima chorų globėjos diena

Lapkričio 23 d. 10.30 val. (po šv. Mišių) Šiaulių šv. Jurgio bažnyčioje (Kražių g. 17) vyks koncertas „Giesmė mus kelia ir gaivina“, skirtas chorų globėjos šv. Cecilijos dienai paminėti. Jau antrus metus organizuojamas koncertas kvies chorinės muzikos mėgėjus paklausyti giesmių, kurias dovanos Šiaulių kultūros centro chorai ir jų bičiuliai iš Latvijos. Chorai giedos ir pamaldų metu.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Vasara“.
Renginys nemokamas.


Lapkričio 22 d. minima šv. Cecilijos diena. Pasakojama, kad krikščionė romietė šv. Cecilija  grojo vargonais bei giedojo per savo vestuves, o bažnytiniame mene ji dažniausiai vaizduojama grojanti vargonais arba smuiku. Europoje šv. Cecilija yra laikoma bažnytinės muzikos, vargonininkų, chorų ir vokalinių ansamblių, instrumentų gamintojų, dainininkų, muzikantų ir poetų globėja, šiai dienai paminėti organizuojami įvairūs koncertai ir renginiai.

Šiaulių kultūros centras įsitikinęs, kad tokią ypatingą dieną chorai turi minėti, o kaipgi kitaip choristai švęstų, jei ne dainuodami, giedodami sau ir kitiems. Todėl Šiauliuose rengti šventę, skirtą chorų globėjai pagerbti, jau antrus metus iniciatyvos ėmėsi Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Vasara“ (vadovas Kornelijus Luotė, koncertmeisterė Neringa Krikščiūnė). Šis choras – aktyvus Šiaulių miesto muzikinio gyvenimo dalyvis ir įvairių tradicijomis tapusių chorinės muzikos švenčių organizatorius. Su choru „Vasara“ jau antrus metus kartu giedos ir Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (vadovas Mindaugas Žalalis), nuolatinis įvairių chorinių švenčių dalyvis Lietuvoje ir užsienyje. „Tai labai gera proga kurti gražią šventę“, – sako K. Luotė.

Organizatoriai džiaugiasi, kad tokios šventės padeda stiprinti mėgėjų chorų bendravimą ir bendradarbiavimą, puoselėti chorinę kultūrą ir kurti naujas tradicijas. „Koncerte vėl, kaip ir pernai, turėsime svečių ir iš Latvijos – atvyks Saulkrastu kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Dzīle“ (vadovas Jānis Lucāns, koncertmeisterė Beāte Geka). Smagu, kad Šiaulių miestas ir jame puoselėjamos dainavimo tradicijos traukia kolektyvus iš kaimyninių šalių“, – džiaugiasi K. Luotė.

Choro „Vasara“ vadovas sako, kad formuojasi graži tradicija koncerto pabaigoje visiems chorams kartu pagiedoti nuostabią kompozitoriaus Gedimino Purlio giesmę „Šventajai Cecilijai“, kuri turėtų tapti šios šventės himnu.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro etninės kultūros specialistė Aušra Brijūnienė, mob. +370 41 525693, el. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt ir Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Vasara“ meno vadovas Kornelijus Luotė, mob. 8 674 18596, el. p. k.luote@gmail.com.
Atnaujinta: 2019-11-22 09:22