Atgal

Šviečiantys Šiauliai kviečia į gausybę renginių

Šiais metais kalėdinių ir naujamečių renginių ciklas Šiauliuose pavadintas „Šiauliai šviečia“. Mieste papuošta ir jau įžiebta šviečia eglutė, medžiai apraizgyti spindinčiomis lemputėmis, o išpuoštos Prisikėlimo aikštės prieigos primena pasaką. Tačiau pavadinimas akcentuoja ne tik išorinį miesto spindesį. Jis kviečia šiauliečius ir miesto svečius „šviesti“ organizuojamuose renginiuose.


Lapkričio 30-ąją šiauliečiai atnaujintoje Prisikėlimo aikštėje įžiebė pagrindinę miesto Kalėdų eglę. Jos puošyba rūpinęsis Šiaulių kultūros centras stengėsi sugrąžinti miestiečius į vaikystę ir sukurti šiltus jausmus sukeliančią eglę. „Norėjome, kad žiūrėdami į eglutę prisimintume savo vaikystę, todėl puošybai naudojome ne tik tradicinius burbulus, bet ir žvaigždutes, snaiges, sniego senius, angelus ir meškiukus. Baltą šviesą skleidžiantys objektai puikiai atrodo naktį, tačiau gerai matyti ir dienos metu“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Miestiečiai pasakoja, kad renovuota Prisikėlimo aikštė ir joje stovinti Kalėdų eglutė sulaukia daug lankytojų. „Ateiname jau ne pirmą kartą. Smagu, kad aikštėje groja muzika, ji sukuria šventinę nuotaiką. Su anūku grožimės eglute ir su nekantrumu laukiame artėjančių švenčių“, – pasakoja aikštėje sutikta senolė Angelė.

Įvairiais gardėsiais ir karšta arbata prekiaujantys miestiečiai tik paantrina žodžius. „Žmonės migruoja. Vieni ateina, pasigroži, išeina, tada, žiūrėk, jau kitas pulkelis žmonių matyti. Eglutė viena nebūna“, – šypsosi garuojantį puodelį arbatos ruošiantis prekiautojas.

Šiauliuose puošiama ir daugiau eglučių, o jų įžiebimai vyksta visą savaitę, beto, kalėdinę nuotaiką skleidžia ir kiti organizuojami renginiai.  Gruodžio 14 d. 16 val. Šiaulių kultūros centras kviečia susitikti Prisikėlimo aikštėje, kur bus organizuojamas renginys „Prakartėlės stebuklas“. Jo metu bus tradiciškai šventinama prakartėlė, vyks šventinis koncertas.

Vaikų dėmesį turėtų patraukti gruodžio 16 d. 18 val. koncertų salėje „Saulė“ vyksiantis koncertas „Jau žvaigždė patekėjo“. Kalėdiniame pasirodyme dalyvaus Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė). Gruodžio 21 d. 13 val. mažiesiems šiauliečiams rengiamas Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ (vad. L. Jankauskaitė-Peleckienė) spektaklis pagal Juditos Vaičiūnaitės pjesę „Mėnulio gėlė“.

Gruodžio 21 d. 18 val. Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis), Vilniaus mokytojų choras (vad. R. Mitkus) ir Vilniaus mišrusis choras „Musica dellʼarte“ (vad. G. Barisaitė-Mitkuvienė) atliks Steve Dobrogosz „Christmas cantata“ (dirig. G. Barisaitė-Mitkuvienė, koncertmeist. R. Mitkus).

Įvairūs koncertai, kiti renginiai tęsis ir po šv. Kalėdų, iki pat Naujųjų metų, o juos sutikti šiauliečiai kviečiami  su naujametinėmis dūzgėmis Prisikėlimo aikštėje.

Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (https://bit.ly/2KA9lNb) arba Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėse.         

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 886, el. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt

Vilmos Sungailės nuotr.

 
Atnaujinta: 2019-12-10 16:36