Atgal

Šiaulių Prisikėlimo aikštę puošia pašventinta prakartėlė

2019 m. gruodžio 14 d. Šiauliuose vyko Šiaulių kultūros centro organizuotas renginys „Prakartėlės stebuklas“. Renginio metu vyko šventinis koncertas ir pašventinta prakartėlė, kuri mieste šilumą bei kalėdinį džiaugsmą skleidžia jau trečius metus. Šiais metais prakartėlė kartu su Kalėdų egle puošia renovuotą Prisikėlimo aikštę.


Miesto aikštėje pastatyta prakartėlė atvaizduoja biblinį įvykį – Jėzaus Kristaus gimimą, joje puikuojasi gipsinės Jėzaus Kristaus, Marijos, Juozapo, piemenų bei avių statulėlės. Pasidžiaugti prakartėle atvyko lietaus nepabijoję šiauliečiai, miesto svečiai, gražius sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Prakartėlės svarbą priminė ir ją pašventino Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. „Šiandien visus sveikinu su artėjančiomis šventėmis ir linkiu, kad kiekvieno širdyje užgimtų ir pasiliktų tas, kuris yra gyvenimo šviesa, meilė, tiesa ir gailestingumas“, – palinkėjo Šiaulių vyskupas.

Renginio metu kalėdinėmis giesmėmis širdis šildė ir šventinę atmosferą skleidė miesto mėgėjų meno kolektyvai: Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalinis ansamblis „Benedicat“ ir jaunimo sakralinės muzikos ansamblis „Credo“ (meno vad. J. Minkevičiūtė), Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis) ir Mikituko meninio ugdymo studija (vad. E. Žalalienė).

Šventėje veikė Kalėdų paštas, kuriame tiek mažieji, tiek suaugusieji rašė ir išsiuntė Kalėdų Seneliui laišką. Po renginio susirinkusieji traukė į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje aukojamas šv. Mišias. 

Vilmos Sungailės nuotr.
Atnaujinta: 2019-12-14 17:49