Atgal

Šiauliuose Laisvės gynėjų diena paminėta atminimo laužais ir Virgio Stakėno koncertu

Sausio 13 d. šiauliečiai minėjo Laisvės gynėjų dieną. Atmintinai dienai skirti renginiai prasidėjo jau išvakarėse, o lemtingąją dieną išskirtinio šiauliečių susidomėjimo sulaukė šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys, vykęs skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės.


Šiaulių kultūros centro organizuotas minėjimas subūrė šiauliečius pasididžiuoti tautiečių atsidavimu ir pagerbti tuos, kurie drąsiai kovojo už Tėvynę, ir tuos, kurie tai darydami žuvo. Garsiai perskaitytos visų žuvusiųjų pavardės, jie pagerbti Tylos minute.

Krašto apsaugos savanorių iššautos salvės buvo skirtos kovojusiems už Lietuvos laisvę, visos Lietuvos žmonių gerovei ir Lietuvos valstybės stiprinimui bei klestėjimui. Įžiebus atminimo laužus, suskambo Lietuvos himnas, kurį sugiedojo Šiaulių universiteto gimnazijos mišrus choras „Poco“ (vad. Rasa Stoškuvienė).

Pagerbti buvo ir šiauliečiai Laisvės gynėjai, prieš 29 metus Parlamente prisiekę ginti Aukščiausiąją tarybą. Atsiminimais apie Sausio 13-osios įvykius dalijosi vienas iš Parlamento gynėjų –  Lietuvos respublikos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Šiaulių skyriaus narys Vaclovas Vaitiekūnaitis.

Prie Laisvės gynėjų dienos minėjimo prisijungė ir atlikėjas Virgis Stakėnas. Atlikėjas, per Sausio 13-osios įvykius buvęs Vilniuje, jautėsi savo gimtajam miestui skolingas, todėl skolą atidavė padovanodamas išskirtinį koncertą „Laiko ratas“.

Patriotiškos Virgio Stakėno dainos, pritariančiojo choro „Poco“ pagalba, kūrė šventišką nuotaiką, o jaukumo renginiui suteikė nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama gardi kareiviška košė ir arbata.

Minėjimas subūrė šiauliečius prisiminti tautai skaudžius istorijos įvykius, verčiančius didžiuotis savo tautos didvyriais, pasidžiaugti Lietuvos laisve ir buvimu drauge.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2020-01-14 08:25