Atgal

Šiaulių miesto centre – triukšmingas pavasario sutikimas

2020 m. vasario 25 d., antradienį, 17:30 val. Šiaulių kultūros centras kviečia į bulvarą, prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g.), linksmai atšvęsti Užgavėnes mieste tikrąją kalendorinės šventės dieną ir pasitikti artėjantį pavasarį. Tradicinė žiemos šventė šiemet keliasi į miesto centrą, tad organizatoriai šįkart susitikti ir atgaivinti senas tradicijas kviečia jau ne prie Rėkyvos ežero, kaip buvo įprasta, o bulvare. Mieste netrūks pagrindinių šios šventės simbolių: numatomos persirengėlių ir Morių eitynės, Kanapinio ir Lašininio ringas, Morės apraudojimo ir išlydėtuvių ceremonija, įvairūs pokštai ir žaidimai bei koncertai.

Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas.


Užgavėnės – tradicinė žiemos pabaigos šventė, švenčiama likus septynioms savaitėms iki Velykų. Šventei būdingas triukšmavimas, sotus valgymas, persirengėliai, burtai, kaukės, pokštai ir kitos pramogos. Nuo senų senovės tikima, kad taip triukšmingai, linksmai ir sočiai atšventus Užgavėnes, greičiau ateis ilgai lauktas pavasaris. Tradicijų nestokos ir šiemet Šiaulių mieste organizuojama šventė. „Labai džiaugiuosi, kad grįžtame prie senų tradicijų ir Užgavėnes vėl organizuojame miesto centre. Po daugelio metų šiauliečiams suteikiame galimybę susitikti pėsčiųjų bulvare ir prisiminti mieste keltą šurmulį. Kviečiu visus linksmintis, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus ir gardžiai bei sočiai valgyti“, – prisijungti kviečia ir Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiauliečius į triukšmingas persirengėlių eitynes su tradiciniais Užgavėnių personažais: gervėmis, ožiais, raganomis, velniais ir ubagais, nuo Šiaulių banko iki Šiaulių dailės galerijos kvies ir eiseną ves suaugusiųjų mėgėjų teatras „Durys“ (meno vad. Virginijus Dargis). Personažai, kalbindami praeivius ir pakeliui aplankydami įvairias įstaigas, skatins prisijungti prie šventės.

Miestiečiai Užgavėnių metu galės stebėti ir tradicinę dvikovą tarp žiemos ir pavasario – Kanapinio ir Lašininio grumtynes, kurias įkūnys teatro studijos „Gūžta“ (meno vad. Lina Jankauskaitė-Peleckienė) nariai. „Palaikykime Kanapinį, padėkime taip ir neatėjusiai žiemai nesugrįžti į kiemą bei džiaugsmingai pasitikime pavasarį kartu“, – ragina organizatoriai. Vėliau neišsiskirstyti kvies „Baisiai gražių Morių“ apdovanojimai, atsisveikinimo su More ceremonija, lietuvių liaudies instrumentinės muzikos programa su tautiška kapelija „Sutaras“ ir nuotaikingas grupės „Jonis“ koncertas.

Šiaulių kultūros centras kelerius metus rengia jau tradicija tapusius „Baisiai gražių Morių“ rinkimus bei jų parodą. Šiemet puikiais rėmėjų prizais apdovanotos bus net keturios geriausios komandos, kurios surinks daugiausiai „patinka“ paspaudimų „Facebook“ puslapyje. Šiaulių kultūros centro etninės kultūros specialistė Aušra Brijūnienė teigia, kad į konkursą užsiregistravo 11 dalyvių. Visos Morės bus eksponuojamos vasario 25 d. 10–17 val. Vilniaus g. bulvare, prie Didžvario gimnazijos, o tuo metu šiauliečiai galės balsuoti už jiems labiausiai patikusią Morę Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.

Susirinkusių mieste laukia ne tik puiki ir nuotaikinga programa, tradicinių Užgavėnių valgių: blynų, šiupinio ir kitų skanėstų prekyba, bet ir linksmieji pokštai bei žaidimai, kuriuose miestiečiai ir vėl bus raginami dalyvauti. „Vartysime blynus keptuvėje, žvejosime saldainius bei mėtysime riestainius, liaudyje dar kitaip vadinamus „baronkomis“, – atskleidžia organizatoriai.

Šventės organizatoriai dėkoja draugams: „Akropolio ledas“, „Kelionių centras“, „Virtuali realybė Šiauliuose“, „Alpakų auginimas“, informaciniams rėmėjams: „Šiaulių kraštas“, „Šiaulių televizija“, „Etaplius“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro etninės kultūros specialistė Aušra Brijūnienė, mob. +370 41 525693, el. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Agnės Buchaitės, Vitalio Lebedžio ir Šiaulių kultūros centro archyvo nuotr.
Atnaujinta: 2020-02-24 14:08