Atgal

Minėdami Baltijos kelio dieną šiauliečiai palaikė Baltarusiją

Sekmadienio vakarą šiauliečiai minėti Baltijos kelio dieną rinkosi Prisikėlimo aikštėje. Čia vyko tiesioginė akcijos „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ transliacija ir šventinis minėjimo koncertas. Šiaulių miesto žmonės ne tik pasidžiaugė prieš 31 metus iškovota laisve ir nepriklausomybe, bet ir prisijungė prie Vilniuje vykusios solidarumo akcijos, palaikančios Baltarusiją.


Baltijos kelio diena Šiauliuose prasidėjo šv. Mišiomis Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Po jų žmonės rinkosi į Prisikėlimo aikštę. Šią dieną čia neatsitiktinai buvo galima pastebėti ne tik Lietuvos, Latvijos bei Estijos, bet ir Baltarusijos vėliavas. Šiauliečiai, prisidėdami prie svarbios dienos minėjimo ir išreikšdami palaikymą Baltarusijai, renginio metu galėjo patys nusivyti baltai raudoną virvelę su akmenukais ant rankos.

Susirinkusieji Prisikėlimo aikštėje per LED ekraną galėjo išvysti rodomą istorinę medžiagą, taip pat nuotraukas iš 1989 m. vykusio Baltijos kelio. Vėliau jų laukė ir tiesioginė Vilniuje vykusios iniciatyvos „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ transliacija, kuri būrė naują gyvą grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją. Šiauliečiai, nepabūgę permainingo oro ir laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, noriai stebėjo akcijos transliaciją.

Minint Baltijos kelio dieną, renginio metu buvo akcentuojamas mūsų kaimyninei valstybei Baltarusijai reikalingas palaikymas. Stebint transliaciją ir prisimenant Baltijos valstybių padėtį, jų skausmingą praeitį bei istoriją, taip pat ir šiandieninę Baltarusijos situaciją, minia kartu su visa Lietuva vieningai giedojo „Tautišką giesmę“.

Trumpam sugrįžti į reikšmingą istorijos akimirką ir prisiminti žmonių vienybę leido Lietuvos žurnalistė, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėja, kraštotyrininkė, viena iš Baltijos kelio organizatorių Šiauliuose – Irena Vasinauskaitė.

Po tiesioginės transliacijos vyko šventinis koncertas. Minint svarbią dieną, šiauliečių laukė talentingo pučiamųjų instrumentų virtuozo, solisto, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio bei Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis) ir Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ (meno vad. Rimvydas Mitkus) jungtinis pasirodymas. Koncerto metu skambėjo tiek tradiciniai, tiek archainiai pučiamieji instrumentai bei chorų atliekamos dainos. Susirinkusiems buvo dovanojami energija ir įvairių emocijų gausa pasižymintys pasirodymai.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2020-08-24 09:27