Atgal

Rugsėjo 1-ąją pasveikinti mažieji šiauliečiai

Saulėtą rugsėjo 1-osios popietę Prisikėlimo aikštėje netrūko šypsenų ir vaikų juoko, nes čia vyko mažųjų šiauliečių pagerbimo šventė „Aš – mažasis šiaulietis“. Visą popietę Prisikėlimo aikštėje buvo skiriamas ypatingas dėmesys vaikams – nuo 2019 m. gegužės 1 d. iki 2020 m. rugpjūčio 1 d. gimusiems ir Šiauliuose įregistruotiems mažiesiems buvo teikiami specialūs pažymėjimai, o jų broliai ir seserys pramogavo ir klausėsi šventinio koncerto.


Tradicinis renginys, įprastai rengiamas Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šiais metais dėl epideminės situacijos buvo nukeltas į Mokslo ir žinių dieną, tačiau atnešė ne mažiau džiaugsmo nei ankstesniosios šventės. Į aikštę atsiimti „Mažojo šiauliečio“ pažymėjimų rinkosi šiauliečių šeimos su vaikais.

Iš viso šventės metu buvo pasveikinta daugiau nei 600 mažylių, papildžiusių Šiaulių bendruomenės gretas. Jiems buvo įteikti specialūs pažymėjimai, pasirašyti Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, saldainių fabriko „Rūta“ saldumynai, balionai ir puodeliai, kuriuos dovanojo draudimo bendrovė „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ ir kavinė „Morganas“. Dovanas teikė Šiaulių miesto meras, Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis ir Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Kol vyko pažymėjimų teikimo ceremonija, šiauliečiai galėjo mėgautis ne tik geru oru, bet ir šventiniu koncertu „Mes – Saulės miesto vaikai“. Šventės metu aikštę užpildė Šiaulių pučiamųjų orkestro (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga) muzika, dainomis ir šokiais džiugino net 12 vaikų meno kolektyvų.

Renginio metu netrūko ir pramogų, mat vaikai linksmai leido laiką kartu su „Linksmojo lagamino“ edukatoriais – pūtė muilo burbulus, puošėsi veidukus piešiniais ir leidosi į kitas linksmybes. 

Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė. Organizatoriai: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Civilinės metrikacijos skyrius, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių menų mokykla.

Renginio rėmėjai: draudimo bendrovė „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“, kavinė „Morganas“, saldainių fabrikas „Rūta“. Draugas – UAB „Neaustima“. 

Rolando Parafinavičiaus nuotr.Atnaujinta: 2020-09-01 22:04