Atgal

Į „Šiaulių dienas“ – tik su apsauginėmis veido kaukėmis

2020 m. rugsėjo 11–12 dienomis Šiauliuose vyks šventiniai 784-ojo gimtadienio renginiai. Su šūkiu #Šiauliaišviečia sugrįžtanti šventė šiais metais, kaip jau skelbta, šurmuliuos įvairiose erdvėse – Prisikėlimo aikštėje, Dainų parke, miesto bulvare, Saulės Laikrodžio aikštėje, prie Prūdelio ir kitose vietose. Šiųmetinė šventė bus kupina ne tik muzikos, bet ir įspūdingų šviesų, ugnies ir vandens šou. Tikimasi, kad po miestą pasklidę renginiai žavės ne tik įvairove, bet ir paskatins šiauliečius švęsti atsakingai. Šventės koordinatorius įspėja – siekiant visų žmonių saugumo, renginių zonose bus galima lankytis tik su apsauginėmis veido kaukėmis, o į didžiuosius renginius privaloma registracija.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, koordinatorius – Šiaulių kultūros centras.


Dėl pasaulį paveikusios koronaviruso pandemijos šiųmetinės „Šiaulių dienos“ bus kiek kitokios nei įprastai. Miesto šventės koordinatorius, Šiaulių kultūros centras, atkreipia dėmesį, kad šiais metais renginiuose reikės elgtis labai atsargiai.

„Visose renginių teritorijose bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, nesvarbu, ar tai bus renginio lankytojai, ar tiesiog paprasti praeiviai. Būkime socialiai atsakingi, supratingi ir rūpinkimės savo ir kitų sveikata bei saugumu. Laikykimės rekomenduojamo saugaus atstumo, nuolat dezinfekuokimės rankas. Prašome dėvėti veido kaukes net tų, kurie tiesiog norės pereiti per bulvarą ar kitą renginio zoną šventės metu. Parodykime, kad galime ir mokame švęsti ne tik linksmai, bet atsakingai“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė drauge įspėdama, kad jeigu renginių metu šventės lankytojai nesilaikys saugumo rekomendacijų ir nereaguos į įspėjimus bei paraginimus, pasirodymai bus nutraukti.

Renginių organizatoriai sako, kad miesto šventė bus išskaidyta į daugiau nei įprasta erdvių, o tarp koncertinių pasirodymų vyks ilgesnės pertraukos. Tikimasi, kad tokiu būdu bus išvengta įprastinio būriavimosi vienoje vietoje – šiauliečiai ir miesto svečiai vaikščios iš vienų renginių į kitus ir pasklis po visą miestą. Šventės lankytojams bus sudaromos galimybės pasiekti renginius ir autobusu – rugsėjo 11–12 dienomis mieste važiuos šventės atributika pažymėti autobusai, kuriais dalyviai bus vežami nemokamai.

Siekiant sustabdyti viruso plitimą, į didžiuosius renginius taip pat vykdoma dalyvių registracija, užpildant anketą renginio organizatoriaus interneto svetainėje. Registracija į šventinius koncertus „#Šiauliaišviečia“ bei „Magiškąjį parką“ vyks internetu https://www.siauliukc.lt/registracija-i-rengini/, į bigbendų festivalį – shorturl.at/pqMN9, o į Šiaulių miesto garbės piliečio inauguraciją ir šventinį koncertą – https://bit.ly/2F9nBNp. Organizatoriai kviečia užsiregistruoti visus, ketinančius dalyvauti didžiuosiuose renginiuose, ir akcentuoja, kad, atsiradus būtinybei, registracija sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią grėsmę ir būtiną apsisaugojimą.

„Neleiskime šiems pakitimams sugadinti mūsų šventinės nuotaikos. Pasirūpinkime apsauginėmis priemonėmis ir keliaukime į miestą švęsti gimtadienio. O jeigu jų neturite, originalią apsauginę kaukę bei valomąjį rankų gelį su šiuometinės šventės įvaizdžiu, kartu su kita šventės atributika – marškinėliais ir džemperiais, galite įsigyti Šiaulių kultūros centre. Atributikos taip pat galėsite įsigyti šventiniame prekymetyje“, – sako „Šiaulių dienų“ koordinatorė Edita Smindriūnaitė.

Nepaisant pakitusių šventės tradicijų, organizatoriai džiaugiasi, kad situacija privertė ieškoti dar nebandytų erdvių, kurios atneša naujų galimybių pristatyti žmonėms naujoves. Pagrindinėse miesto šventės erdvėse dvi dienos bus kupinos įvairių renginių ir geros nuotaikos.

Nauju šventės traukos tašku taps Dainų parkas, kuriame pirmą kartą vyks originalus projektas „Magiškas parkas“. Abu vakarus čia įrengta lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija bus praturtinta elektroninės ir alternatyvios muzikos atlikėjų bei grupių pasirodymais – penktadienį grupių „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“, šeštadienį – grupių „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“. „Šis unikalus muzikos ir šviesų derinys privers pasijusti lyg klaidžiojant tikrame stebuklingame miške. Labai kviečiame ateiti – įsitikinsite  patys ir tikrai nepasigailėsite“, – sako renginio organizatoriai. Šeštadienį dienos metu parke taip pat netrūks veiklos – vyks jogos užsiėmimai, šuniukų vikrumo pasirodymai ir kitos pramogos.

Naujoje renginio lokacijoje, prie Prūdelio, šventės lankytojai bus taip pat įtraukti į tikrą spalvų ir garsų karuselę – čia vakarais žiūrovus užburs šokančių ir grojančių fontanų šou.

Neužmirštos bus ir įprastos miesto gimtadienio tradicijos. Miesto bulvare, nuo ryto iki vakaro, dvi dienas šurmuliuos visų laukiamas šventinis prekymetis bei daug gražių emocijų suteikiantis mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika“.

Prisikėlimo aikštėje vakarais vyks pagrindiniai šventiniai koncertai „#Šiauliaišviečia“, kuriuose skambės atlikėjų, savo kūrybą pradėjusių ar tebevystančių Šiauliuose muzika. Penktadienį aikštėje pasirodys Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“, o šeštadienį – grupės „Colours of Bubbles“ ir „BIX“.

Kitoje miesto šventės lokacijoje – Saulės laikrodžio aikštėje – abi dienas džiazo gerbėjus džiugins Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“, o penktadienį įspūdinga Šiaulių dailės mokyklos organizuojamo plenero „Ugnies stulpai“ kulminacija taps šamoto skulptūrų uždegimo ceremonija. Šventinėmis dienomis mieste bus organizuojama ir daugiau pramogų.

Visa renginių programa čia.

Šventės organizatoriai dėkoja Šiaulių dienų 784“ mecenatui – UAB „Nostrada“, didiesiems rėmėjams: UAB „Bodesa“, UAB „Splius“, AB „MV GROUP Production“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Vilmers“, UAB „Maxima LT“, UAB „Kensa“, rėmėjams: UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Citma“, UAB „Aukstata“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Horo mechanika“, UAB „Ecoservise projektai“, informaciniams rėmėjams: Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, medijų grupei „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Lietuvos regionų naujienų portalui „Miesto naujienos“, draugams: UAB „RD Signs“, UAB „Transalda“, UAB „Eirta“, UAB „Baltic Pallets“, UAB „Limega“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, mob. +370 671 42 889, el. p. deimante.baciule@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2020-09-07 16:17