Atgal

Savaitgalį praūžė „Šiaulių dienos 784“

Rugsėjo 11–12 dienomis Šiauliai šventė 784-ąjį gimtadienį. Šiaulių kultūros centro koordinuota miesto šventė „Šiaulių dienos 784“ šiais metais šurmuliavo gerai pažįstamame bei pamėgtame miesto bulvare, pirmą kartą po renovacijų sugrįžo į Prisikėlimo bei Saulės Laikrodžio aikštes, šiauliečius lengvai prisijaukino ir naujos šventės erdvės – Dainų parkas ir Prūdelio teritorija. Dėl epidemiologinės situacijos šiauliečiai bei miesto svečiai šiais metais šventė kaip niekad atsakingai – registravosi į didžiuosius renginius, atsižvelgė į organizatorių prašymus dėvėti kaukes. Susidariusi situacija miestiečiams nesugadino miesto gimtadienio – šventinės dienos buvo kupinos puikios nuotaikos, geros muzikos ir įdomių iniciatyvų.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, koordinatorius – Šiaulių kultūros centras.


Dėl pasaulį paveikusi koronaviruso pandemijos, atnešusios sumaišties į žmonių kultūrinį gyvenimą, „Šiaulių dienų“ organizatoriai buvo priversti ieškoti naujų sprendimų ir planuoti miesto šventę kaip niekad atsakingai.

Siekiant išvengti įprastinių spūsčių vienoje vietoje, šventė šiais metais buvo išskaidyta į daugiau erdvių, todėl šiauliečiai ir miesto svečiai, keliaudami iš vienos renginio vietos į kitą, pasklido po visą miestą. Muzikinės programos buvo sudarytos tarp atlikėjų pasirodymų darant pertraukas, tad veiksmas vis atgydavo jau prasiskirsčius srautams. Šventinis prekymetis šiais metais taip pat buvo kitoks – buvo pakviesta mažiau prekeivių, todėl prekybos vietos buvo pastatytos atokiau viena kitos.

Visose renginių teritorijose buvo privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Šventės savanoriai rūpinosi, kad būtų užtikrintas žmonių saugumas – renginių lankytojai buvo perspėjami laikytis saugumo rekomendacijų, tačiau daugumos perspėti nereikėjo: net nuolat minias pritraukiančiuose koncertuose žmonės stengėsi laikytis saugaus atstumo, o pereidami per renginių teritoriją dauguma miestiečių dėvėjo apsaugines kaukes. Buvo atsisakyta ir kai kurių šventės tradicijų – žmonių mases pritraukiančios šventinės eisenos, šventės atidarymo bei visų laukiamo fejerverko.

Nepaisant to, kad renginiuose reikėjo elgtis atsakingiau ir atsargiau nei įprasta, šventė šiauliečiams ir miesto svečiams suteikė ne mažiau džiaugsmo nei ankstesniosios. Šventės organizatoriai pasiūlė naujų, dar šioje šventėje nerodytų iniciatyvų, o muzikinė programa šiais metais buvo kaip niekad įvairi ir atitiko kiekvieno skonį.

Prisikėlimo aikštėje šiauliečius subūrė pagrindiniai šventiniai koncertai „#Šiauliaišviečia“, kuriuose skambėjo garsių šalies atlikėjų, savo kūrybą pradėjusių ar tebevystančių Šiauliuose, muzika. Penktadienį geros nuotaikos dozę dovanojo Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“, o šeštadienį miesto aikštę drebino grupės šiauliečių mylimos grupės „Colours of Bubbles“ ir „BIX“.

Džiazo gerbėjai koncertu mėgavosi Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamame tarptautiniame bigbendų festivalyje „Big Band Festival Šiauliai 2020“, kuriame pasirodė Lietuvos, Latvijos ir Suomijos bigbendai.

Neužmirštas buvo ir mėgėjų menas – miesto bulvare šurmulį kėlė daug gražių emocijų suteikiantis festivalis „Rudens mozaika“, kurio dalyviai žiūrovams bei praeiviams dovanojo trykštantį energija ir gera nuotaika reginį.

Nauju „Šiaulių dienų“ traukos tašku tapo Dainų parkas, kuriame pirmą kartą vyko originalus projektas „Magiškas parkas“. Parke įrengta lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija penktadienį buvo praturtinta elektroninės ir alternatyvios muzikos atlikėjų bei grupių – „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“ pasirodymais ir sukūrė tikrai kerinčią atmosferą.

Šeštadienio dieną į „Magišką parką“ traukė šeimos, nes čia netrūko įdomių atrakcijų tiek mažiems, tiek dideliems – gražias emocijas dovanojo šunų dresūros ir sporto klubo „Akela“ šuniukų agility (vikrumo) pasirodymai, vyko treniruotės su Šiaulių sporto gimnazija ir „Slackline Lietuva“. Sutemus įspūdingą šviesų ir spalvų šou papildė grupių „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“ muzika. Unikalus muzikos ir šviesų derinys kėlė nuostabą ne vienam parko lankytojui ir naktinėtojus privertė pasijusti lyg klaidžiotų tikrame stebuklingame miške.

Tačiau ne tik muzika Šiaulių miesto šventėje galėjo mėgautis jos lankytojai. Penktadienio popietę Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyko Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija. Renginio metu 43-uoju miesto garbės piliečiu tapo vienas iš AB Šiaulių banko steigėjų, dabartinis jo valdybos pirmininkas, visuomenininkas, mecenatas Algirdas Butkus, o iškilminga ceremonija buvo palydėta šventiniu Šiaulių koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuotu koncertu.

 Penktadienio vakarą Saulės laikrodžio aikštėje buvo atidengtos ir įspūdingai išdegtos keturios šamoto skulptūros, kurias Šiaulių dailės mokyklos organizuoto plenero „Saulės stulpai“ metu kūrė Latvijos ir Lietuvos menininkai.

Abi miesto gimtadienio dienas šventės lankytojus žavėjo šokančių ir grojančių fontanų šou Prūdelio tvenkinyje, sukvietęs reginiu pasigrožėti būrius žiūrovų. Kerintis reginys papuošė miesto šventės „Šiaulių dienos 784“ programą ir dovanojo gražių emocijų.

Mieste netrūko ir kitų pramogų: šiauliečiai dalyvavo parodų atidarymuose, ekskursijose, muzikos, poezijos vakaruose ir kitose Šiaulių miesto įstaigų sumanytose iniciatyvose.

Šventės organizatoriai dėkoja Šiaulių dienų 784“ mecenatui – UAB „Nostrada“, didiesiems rėmėjams: UAB „Bodesa“, UAB „Splius“, AB „MV GROUP Production“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Vilmers“, UAB „Maxima LT“, UAB „Kensa“, rėmėjams: UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Citma“, UAB „Aukstata“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Horo mechanika“, UAB „Ecoservise projektai“, informaciniams rėmėjams: Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, medijų grupei „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Lietuvos regionų naujienų portalui „Miesto naujienos“, draugams: UAB „RD Signs“, UAB „Transalda“, UAB „Eirta“, UAB „Baltic Pallets“, UAB „Limega“.

Andriaus Lamausko, Auksės Stravinskienės, Ievos Ližaitytės, Ingos Petrulaitienės, Justinos Krištopaitytės, Laimos Beržinytės Gulbienės, Ramunės Bernotaitės, Reginos Mačiulytės, Rolando Parafinavičiaus, Valdo Armašausko, Violetos Ramanauskienės, Žanetos Bytautienės nuotraukos.
Atnaujinta: 2020-09-13 11:33