Atgal

Šiaulių kultūros centre – moderni garso įrašymo studija

Atnaujintame Šiaulių kultūros centre pradėjo veikti naujai įrengta ir moderni garso įrašymo studija, kurioje teikiamos garso įrašymo, redagavimo ir suvedimo paslaugos. Studija, visų pirma, įkurta Šiaulių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų poreikių tenkinimui, tačiau Šiaulių kultūros centras yra atviras ir kitoms Lietuvos ar užsienio grupėms, kolektyvams ir atlikėjams.


Kadaise Šiaulių kultūros centre (tuo metu vadinamame Šiaulių miesto laisvalaikio centre) veikė įrašų studija, žinoma „Tango Records“ vardu. Joje buvo teikiamos ne tik garso įrašymo, bet ir  videokasečių nuomos ir kitos paslaugos. Istoriškai taip susiklostė, kad ir buvusi garso įrašų studija, ir naujoji, moderni studija veikia toje pačioje vietoje. Negana to, studijoje dirba ir tas pats garso inžinierius, dabar puikiai žinomas savo srities specialistas, profesionalas Artūras Šidlauskas.

„Ne veltui sakoma, kad istorija sukasi ratu. Šiaulių kultūros centro istorijai, panašu, šis posakis tikrai galioja. Nauja garso įrašymo studija ne tik atkartoja labai svarbius ir ryškius Kultūros centro istorijos vingius, bet ir žengia didelį žingsnį profesionalumo, paslaugų daugiafunkciškumo keliu. Viliuosi, kad šiuo senu, bet drauge nauju objektu mes galėsime patenkinti ne tik savo mėgėjų meno kolektyvų poreikį, bet ir tapsime kitų muzikos kūrėjų, norinčių pasidaryti įrašų, traukos centru“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Naujoje garso įrašymo studijoje naudojama aukščiausio lygio skaitmeninė ir analoginė technikos gamintojų garso įrašų įranga – „Apogee“, „Focusrite“, „WesAudio“, „Warm“, „Palmer“, „Radial“ – užtikrina sklandų procesą, susijusį net tik su įrašo darymu, bet ir jo apdorojimu bei tolimesniu paruošimu.

Sklandų darbą ir kūrimo proceso įgyvendinimą, be garso įrašų įrangos, užtikrina ir studijoje esanti kompiuterinė „Apple“ įranga, akustinės „Adam“, „Genelec“, „Avantone“ monitorių sistemos bei „Austrian Audio“, „Royer“, „Sennheiser“, „Bayerdynamic“ ir „Shure“ mikrofonai. Be to, šioje studijoje dar papildomai galima pastatyti profesionalius instrumentus – mušamųjų komplektą „Pearl“ ar klavišinį instrumentą „Kurzweil Forte“. Visa moderni technika leidžia profesionaliai, kokybiškai ir greitai priartėti prie norimo rezultato ir jį pasiekti.

Nors pandemija ir karantinas daugelį veiklų riboja, garso įrašų studijoje įrašinėjimo darbai, laikantis visų saugumo reikalavimų, nuolat vėdinant patalpas ir įrašinėjant tik po vieną žmogų vienu metu, vyksta, todėl Šiaulių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų nariai gali išbandyti garso įrašymo studijos privalumus ir teikiamas galimybes.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, mob. +370 671 42 889, el. p. deimante.baciule@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2020-12-02 13:33