Atgal

Kalėdinį laikotarpį Šiauliai kviečia pasitikti su šviesa

„#ŠiauliaiŠviečia“ – šūkis, Šiauliuose sklandantis jau antrus metus, per šių metų kalėdinį laikotarpį raginantis šiauliečius prisijungti ir šviesti kartu. Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras skelbia iniciatyvą, kuria kviečia šiauliečius puošti langus šviečiančiomis dekoracijomis ir taip prisidėti ne tik prie šviesos, bet ir geros nuotaikos skleidimo, kalėdinės atmosferos kūrimo Šiaulių mieste. Nors šiauliečiai šiais metais Kalėdų eglės įžiebimo gyvai nepamatys, gražiausias metų šventes bus kviečiami pradėti su įkvėpimu ir gera nuotaika.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Dėl paskelbto karantino Lietuvoje, Šiauliuose Kalėdų eglės įžiebimo šventė šiais metais neorganizuojama, o informacija apie įžiebimo momentą nėra ir nebus viešinama. Pagrindinė miesto puošmena bus įžiebta netikėtai, todėl tikimasi, kad tokiu būdu bus išvengta žmonių būriavimosi. Tačiau besitęsiantis karantinas nesutrukdys miestui šviesti ir kurti šventinės nuotaikos, o visiems šiauliečiams – advento laikotarpiu surasti laiko įsiklausymui, apmąstymams ir neprarasti tikėjimo stebuklais.

Įžiebta Žaliaskarė Prisikėlimo aikštę puoš iki sausio 15 d., todėl po jos įžiebimo organizatoriai kviečia žmones būti atsakingiems, nesibūriuoti, neskubėti jos lankyti vienu metu – visiems užteks laiko ją pamatyti ir pasidžiaugti. Kaip įprasta, eglės nušvies miestą ir kitose vietose – bus atvežtos ir papuoštos eglės prie Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų, Šiaurės Lietuvos kolegijos, Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare prie Šiaulių dailės galerijos, puošiama ir eglė prie Šiaulių Medelyno progimnazijos. Lankytojams primenama, kad lankant Kalėdų eglutes būtina laikytis visų saugumo rekomendacijų – vengti žmonių susibūrimų, laikytis saugaus atstumo, dėvėti veido apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas.

Kad Kalėdų laukimas būtų prasmingesnis, šiauliečiai kviečiami puošti namų ar darboviečių langus švytinčiomis girliandomis ar kitomis dekoracijomis, įamžinti savo puošybos procesą ir pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis bei išradingumu su kitais. Iki gruodžio 21 d. Šiaulių kultūros centras lauks nuotraukų arba vaizdo įrašų, kuriuose galima pamatyti, kaip ruošiamasi šventėms: kaip puošiami langai, kokios dekoracijos gaminamos. Vaizdinę medžiagą šiauliečiai kviečiami siųsti el. p. info@siauliukc.lt, laiške būtinai nurodant savo vardą ir pavardę.

Pasidžiaugti tais, kurie pasidalija savo kūrybiškumu su kitais bus galima Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje. Visos laiku atsiųstos nuotraukos ir vaizdo įrašai bus skelbiami, o už juos bus galima balsuoti iki gruodžio 22 d. 12 val., spaudžiant mygtuką „patinka“. Daugiausiai balsų surinkę autoriai bus apdovanoti originalia „Šiauliai šviečia“ atributika. 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, mob. +370 671 42 889, el. p. deimante.baciule@siauliukc.lt.

Šiaulių kultūros centro archyvo nuotr.
Atnaujinta: 2020-12-07 15:14